جزیزه غیر گردشگری مارها در برزیل

ارسال برای دوستان تان

جزیزه غیر گردشگری مارها در برزیل

نمایون – نمایی متفاوت از جزیزه غیر گردشگری مارها در برزیل

Non-tourism snake island in Brazil

جزیزه غیر گردشگری مارها در برزیل

 

داستان‌هایی درباره جزیره مارها

داستان‌های مخوف بسیاری از زبان بومیان منطقه درمورد جزیره مارها خواهید شنید. ازآنجایی که انواع مارهای گوناگون در این جزیره وجود دارند، این داستان‌ها دور از واقعیت نیستند. زیرا ورود به این جزیره ریسک بسیار بزرگی است و می‌تواند مرگ‌بار باشد. با این حال، افرادی هستند که از شدت کنجکاوی اقدام به ورود غیرقانونی به جزیره می‌کنند و اکثر مواقع با حوادث خطرناک و مرگ‌بار مواجه می‌شوند. در پیرو این اقدامات از سوی برخی افراد، دولت برزیل مقررات سخت‌گیرانه‌ای جهت جلوگیری افراد، یعنی گردشگران و افراد عادی تعیین کرده است و تنها کسانی که اجازه ورود به جزیره مارها را دارند، محققان و زیست شناسان هستند که آن‌ها نیز، با اجازه و همکاری پلیس دریایی و با داشتن تجهیزات مناسب پا به جزیره می‌گذارند.

 

جزیره مارها

جزیره ممنوعه مارها در برزیل
هر داستان ترسناک و عجیبی که درباره جزایر اسرارآمیز دنیا شنیده‌اید، فراموش کنید. به جای باور کردن این داستان‌های تخیلی، با جزیره‌ای شگفت‌انگیز آشنا شوید که واقعی است و همه چیز در مورد آن حقیقت دارد. در کشور برزیل جزیره‌ای به نام جزیره مارها وجود دارد که در آن مارها حکومت را به دست گرفته‌اند. البته غیر از مارها، چندین گونه کوچک از حشرات، پرندگان و حیوانات نیز وجود دارند، اما چون تعداد مارها بسیار زیاد است، این جزیره “جزیره مارها” نام گرفته است. البته که بازدید از این جزیره جسارت بسیار زیادی می‌طلبد، اما هستند کسانی که دل و جرأت این کار را دارند و عاشق هیجان و کشف چیزهای جالب‌اند. خواندن این مطلب می‌تواند انگیزه‌ای باشد تا در سفرتان به برزیل از این جزیره بازدید کنید.

 

جزیره مارها، یکی از مناطق ممنوعه در جهان

جزیره مارها، در آمریکای جنوبی واقع شده و همچون سایر جزایر بکر و تفریحی است. گردشگرانی که بسیار مشتاق هستند تا هرچه زودتر به این جزیره پا بگذارند و بگردند. اما از آن جایی که، این جزیره یکی از ۱۸ مناطق ممنوعه در سراسر جهان است، ورود انسان‌ها به آن ممنوع می‌باشد. وجود مارهای فراوان و گوناگون در جزیره و احتمال خطر گزیده شدن بازدیدکنندگان توسط مارها، از دلایل ممنوع بودن ورود انسان‌ها به این جزیره است.

جزیره مارها در ۳۰ کیلومتری خلیج سائوپائولو در برزیل قرار دارد. وسعت این جزیره ترسناک و مرگ‌بار حدود ۴۳۰ کیلومتر و ارتفاعش ۲۰۶ متر از سطح دریا است. منطقه‌ای که جزیره مارها در آن واقع شده است، دارای پوشش سبز و آب‌وهوای معتدل می‌باشد که همین نیز باعث شده است تا این منطقه محل مناسبی برای رشد مارها باشد. در هر یک متر مربع از این جزیره، ۱ تا ۵ مار وجود دارد. همین تعداد از مارها برای تبدیل کردن جزیره به مکانی مرگ‌بار و ترسناک کافی هستند.

جزیره مارها

یک فانوس دریایی در جزیره مارها ساخته شده است تا با استفاده از آن وجود خطر اعلام شده و از ورود افراد عادی و ناآشنا به داخل جزیره جلوگیری شود. در گذشته‌های بسیار دور، جزیره مارها به سواحل سائوپائولو متصل بوده که بعدها با بالا آمدن آب اقیانوس، این جزیره به طور کامل از سواحل جدا شده است. به دلیل این که هیچ پستانداری در این جزیره زندگی نمی‌کند، مارها برای تغذیه پرندگان مهاجر را شکار می‌کنند. بدین گونه که، به روی درختان به حالت عمودی بالاتنه‌شان را نگه می‌دارند و پرندگان در حال پرواز را با اولین حرکت شکار می‌کنند.بازدید از این جزیره بسیار خطرناک است. زیرا تحقیقاتی که در مورد سم مارهای جزیره صورت گرفته، نشان می‌دهند که سم مارهای جزیره ۵برابر قوی‌تر از سم همین مارهای مشابه در دیگر مناطق است.

تاکنون سم مارهای این جزیره به روی انسان آزمایش نشده‌اند، اما احتمال می‌رود زهر مارهای جزیره تا ۷درصد سبب مرگ انسان می‌شوند. مار افعی طلایی _سرنیزه طلایی)، سمی‌ترین مار موجود در جزیره مارها است و زهر آن ۳ تا ۵ برابر کشنده‌تر از زهر سایر مارها در برزیل است و به قدری زهرش کشنده است که حتی اگر بیمار پس از گزیده شدن درمان شود، تا ۳ درصد احتمال مرگش وجود دارد. حتی کسانی که به برزیل سفر کرده اند از وجود دیگر جاندارانی چون رتیل و مارمولک در این جزیره خبر می‌دهند.

 

فروشگاه فایل نمایون

مدیر انتشارات

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخاستن نه دستی از برون بلکه همتی از درون لازم است . . . .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − شش =